neděle 16. července 2017

Co mě aktuálně baví plus jedna recenze

Je okurková sezóna a všichni si užíváme venku místo abychom hnili u počítačů. Ani vydávat články a videa se nikomu nechce a tak se to nahrazuje blbostma "co mě aktuálně baví", "co je v mé kabelce" či aktuálně populární "kosmetika kterou nechci vyzkoušet".

Já jsem si pro vás připravila takové "co je v mé makeup taštičce/co mě aktuálně baví". Tedy až na to, že s sebou přirozeně netahám všechno. Nepřijde mi normální tahat s sebou každý den komplet věci na to abych se mohla namalovat. Jako prostě proč? To se jako mám v půlce dne odlíčit a zas nalíčit? Možná když jdu do bazénu, tak si něco vezmu, ale tím, že je léto a můžu si půlku obličeje zakrýt slunečními brýlemi, to zas tolik nehrotím. Navíc kdybych měla nafotit co mě aktuálně baví za rtěnky a paletky z mé sbírky, asi by to byla slušná slideshow protože prostě všechno. Jinak bych to doma neměla.


Z toho co vidíte na fotce s sebou rozhodně pořád tahám matující papírky od Too Cool for School, protože prostě matující papírky jsou pro mě celoroční nezbytnost.
Taky transparentní pudr Oil Capture od Peripera je nezbytnost. Vlastně je to mé druhé balení, ačkoliv to první mělo trochu jiný obal. Tento hodnotím jako lepší a skladnější.
Malou zhýčkaností je pak Missha cushion s obličejem médi Browna (limitka s Line Friends). Prostě si šmatám po obličeji a pořád smrkám a to neustojí žádný makeup a prostě se zdrbe dolu. Takže se sem tam trošičku na nose a bradě přelíčím.
No a pak oblíbenou Lioele Magic rtěnku. Té tam zbývá už jen na pár použití, takže i když se mi po ní bude stýskat, chci jí dopotřebovat aby mi tu neležela.

Na domácí použití miluju tužku na obočí Babyface od Its Skin v odstínu 04. Obočí s ní udělám doslova během pár vteřin a je to s ní strašně pohodlný. Když o tom tak přemýšlím, vlastně jí s sebou tahám i když někam jedu na dovolenou nebo přespat u kamaráda. Je prostě dobrá a rychlá.
Perfect Automatic Liner od Majolica Majorca jsem si hrozně oblíbila kvůli regulaci vytlačování náplně. Je to vlastně geniální, že to kreslí jen když k tomu pustíte náplň a jen vy sami si určíte kolik tam toho chcete.
Řasenku od Illamasqua jsem ze začátku neměla ráda, zlobila a opadávala a mazala se. Nějak to dělat přestala a dokáže mi poměrně rychle udělat pěkný řasy. Sice sem tam pořád trochu zazlobí, ale není to nic příšerného, takže aktuálně mě baví.

Stíny strašně, strašně, strašně moc střídám. Ale tahle minipaletka od Canmake je pro mě jako stvořená. Dá se s ní rychle a jednoduše namalovat a díky tmavě burgundy stínu se dá celý look i hodně ztmavit, což já ráda. Navíc jsou stíny neuvěřitelně máslové a nepráší a na asijské poměry jsou výborně pigmentované a bez brutálních třpytek (zato se spoustou malých a se spoustou saténového lesku).
Na konec jsem si nechala tvářenku. Je to taková ta třešnička na dortu, kterou člověk může a nemusí používat. Tohle je Rapture od Urban Decay. Já vím asi vám připadá tmavá. I mě by tak připadala, kdybych jí neznala. Nemusím být se štětcem extra opatrná, prostě jen lehce přejedu, ani neoklepávám, dám na tváře a ona tam skoro není vidět, ale dělá hezčí efekt.


A aby jste nebyli smutní, že nebyla dlouho žádná normální recenze, hodím vám jednu rychlou, která se teď v létě může hodit.
Vyhrála jsem od DM drogerie balík s kosmetikou a mimo jiné tam byl i Alverde Fixierendes Spray. Ok, řekla jsem si, tohle ráda zkusím i když normálně mě Alverde věci neoslovují. Fixační sprej se v létě hodí vždycky.


Je skvělé, že dneska už v drogerii seženete i fixační sprej. Pár let zpátky jste si pomalu neškrtli ani se světlým makeupem nebo slušnou tvářenkou o rozjasňovačích nebo produktech na obočí ani nemluvě. Tento konkrétní je v balení 50ml a měl by stát něco jako 100 Kč. Oproti například NYX fixátoru, který je za 269 Kč/60ml, je to docela pecka.

Teď ta horší část: Pumpička rozstřikuje trochu nerovnoměrně a sem tam mi hodí větší kapku, ale nic s čím by se nedalo žít.
Ještě horší část: Naprosto příšerně to páchne po alkoholu. Já cítím něco jako kdyby jste vzali květ růže, nějaký citrus a zalili to zhruba litrem vodky. Pokud nejste alkoholik, asi to není nic co vás lákalo cítit po ránu.

Ta dobrá zpráva: Ano opravdu to pomůže udržet makeup o něco déle v reprezentativním stavu. O kolik déle záleží na tom jak moc smrkáte, šaháte si po obličeji, potíte se, mastí se vám pleť....ale prostě je to o kousek déle.

Žádné komentáře:

Okomentovat